#صبحانه_خبری /

⭕️تداوم روند نزول قیمت‌ها در بازار خودرو: بررسی قیمت‌های دیروز (چهارشنبه) بازار خودرو حاکی از تداوم ریزش قیمت‌ها پس از جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار و ورود رییس جمهوری و رییس قوه قضاییه به موضوع است. بر پایه مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، امروز در گروه خودروسازی سایپا هر دستگاه سایپا ۱۱۱ به ۶۷ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ به ۶۶ میلیون تومان، سایپا ۱۵۱ (وانت پراید) ۷۲ میلیون تومان، تیبا رینگ فولادی ۷۴ میلیون تومان، تیبا ۲ به ۸۳ میلیون تومان، ساینا فول ۸۳.۵ میلیون تومان، کوییک دنده‌ای ۹۲ میلیون تومان، کوییک دنده‌ای آر ۹۳.۵ میلیون تومان قیمت خوردند. در گروه ایران خودرو نیز هر دستگاه سمند ال ایکس ۱۱۴ میلیون تومان، دنا (تیپ ۱) ۱۵۷ میلیون تومان، دنا پلاس ۱۷۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس ۱۱۰ میلیون تومان، پژو پارس ۱۳۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ (تیپ ۲) ساده ۱۱۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ (تیپ ۵) به ۱۲۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۲۹ میلیون تومان، رانا ال ایکس ۱۰۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۱۶۳ میلیون تومان و نوع اتومات آن ۲۱۰ میلیون تومان قیمت خورده‌ند. در دسته مونتاژی‌ها نیز هر دستگاه چانگان (سی اس ۳۵) به ۲۶۰ میلیون تومان، کیا سراتو ۲۰۰۰ اتوماتیک ۴۵۵ میلیون تومان، سیتروئن c۳ به ۴۹۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ با ۴۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.


⭕️هشدار مرکز پژوهش‌های مجلس نسبت به پیامد‌های کسری بودجه ۹۹: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان «راهنمای ترمیم کسری بودجه با ملاحظه قیود سیاستگذاری (ویرایش اول)» با اشاره به راهکار‌های جبران کسری بودجه در سال جاری اعلام کرد: در سال ۱۳۹۸ به‌واسطه ابعاد کوچک‌تر کسری بودجه و برخی مسائل دیگر، پیامد‌های کسری بودجه چندان به فضای واقعی اقتصاد منتقل نشد، اما در سال ۱۳۹۹ این موضوع بسیار جدی خواهد بود و عدم اتخاذ تصمیم مناسب جهت جبران کسری بودجه آثار اقتصادی نامناسبی دارد.


⭕️برنامه تندروهای آمریکا برای ورود به جنگ با ایران: وبسایت Responsible Statecraft نوشت: یکی از دیدگاههای مهم در رابطه با تصمیم اخیر آمریکا برای کاهش حضورش در عربستان این است که این امر می‌تواند تهران را به یک اقدام نظامی وسوسه کند، اقدامی که می‌تواند پاسخی محکم تر از جانب آمریکا را توجیه کند.  همچنین، مارک فیتزپاتریک در وبسایت اندیشکده مرکز بین المللی مطالعات استراتژیک، می‌نویسد: یک نظریه پیچیده‌تر، اما به همان اندازه اشتباه وجود دارد که بر این عقیده استوار است که جنگ با جمهوری اسلامی ایران دیر یا زود اجتناب ناپذیر است. با توجه به پیش‌بینی این درگیری در آینده، این استدلال مطرح می‌شود که بهتر است اکنون به هر طریق ممکن ایران را تضعیف کنیم. بنابراین فشار حداکثری نه برای بازگرداندن ایران به میز معامله که برای تضعیف آن در صورت جنگ احتمالی آینده است.
⭕️نحوه برگزاری امتحانات دانش‌آموزان چگونه خواهد بود؟: دستورالعمل بازگشایی مدارس و نحوه برگزاری امتحانات پایان سال از سوی وزارت آموزش‌وپرورش به ادارات کل آموزش‌وپرورش ابلاغ شد. بر این اساس؛ با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت و کنترل بیماری کرونا، کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه به‌جز مدارس استثنایی باهدف رفع اشکال و ارائه خدمات آموزشی به آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیلی موفق به دریافت آموزش‌های درسی غیرحضوری نشده‌اند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۲۷ اردیبهشت‌ماه به مدت یک ماه دایر می‌شوند. همچنین، ارزشیابی پایانی (تراکمی) نوبت دوم (خردادماه) در پایه‌های هفتم و هشتم دوره اول متوسطه و پایه‌های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه شاخه نظری به شیوه غیرحضوری برگزار می‌شود و مسئولیت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی دانش آموزان به عهده معلمان و مدیران مدارس خواهد بود.


⭕️اعلام نحوه و شرایط ثبت نام پیش فروش خودرو در سال 99: عباس تابش، رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داشتن گواهی نامه و عدم خرید محصول از خودروسازی‌ها طی ۳۶ ماه گذشته را از جمله شروط خرید خودرو صفر دانست و گفت: ضمن اینکه این خودرو مدتی حق فروش نداشته و در رهن خواهد بود.


⭕️جزئیات ساعت کاری معلمان در طول فعالیت یک ماهه مدارس: مهرزاد حمیدی، معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه حضور دانش آموزان در هیچ کدام از کلاس‌های درس از جمله کارگاه‌های عملی هنرستانی‌ها در این یک ماه الزامی نیست، درباره ساعت کاری معلمان و حضور آنها در مدرسه گفت: ساعت حضور مانند قبل است و هر معلمی در ساعت برنامه درسی خودش در مدرسه حضور می‌یابد.


⭕️شرایط آغاز مجدد لیگ‌ برتر فوتبال اعلام شد: ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درباره از سرگیری برخی ورزش‌های انفرادی در بعضی استان‌ها به دستور وزیر بهداشت و نامه وی به وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: امروز این نامه به وزارت ورزش ارسال شد. ما در مورد ۲۹ ورزش انفرادی مثل انواع رشته‌های دو و میدانی، تیراندازی، وزنه برداری و حتی رشته‌هایی مثل تنیس روی میز و تنیس خاکی، تصمیم‌گیری کردیم. معاون کل وزارت بهداشت در خصوص برگزاری مسابقات فوتبال عنوان کرد: فقط بازی‌های لیگ برتر و لیگ یک فوتبال باقی مانده و در سایر رشته‌های ورزشی و لیگ‌ها، تعیین تکلیف شده است. امیدوار هستیم اگر در چند روز آینده این تصمیمات نهایی شود، از روز‌های بعد به مدت سه هفته تیم‌ها تمرینات را پیگیری کنند و ۹ هفته‌ی باقی مانده لیگ برتر در ۴۵ روز انجام شود.


⭕️دریافت پیشنهادهایی برای تامین تجهیزات دفاعی و نظامی به ایران: کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در گفتگویی مشروح با خبرگزاری ریانووستی روسیه با اعلام اینکه تامین نیازهای دفاعی حق قانونی ایران است و بعد از پایان محدودیت‌ها، اقدام لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت، خبر داد: ایران پیشنهادهایی برای تامین تجهیزات دفاعی و نظامی دریافت کرده‌ است.

⭕️ادعای پزشک جنجالی فرانسوی بر پایان همه‌گیری کرونا: یک پزشک فرانسوی که پیشتر مدعی تاثیر مثبت یک دارو در درمان بیماری کووید ۱۹ شده بود از پایان یافتن قریب الوقوع بحران سلامت ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان خبر داده است.