#صبحانه_خبری

⭕️تایید امکان وقوع زلزله شدیدتر در تهران: رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: حرکات گسل فعال است و احتمال وقوع زلزله شدیدتری در تهران وجود دارد و باید برای آن آمادگی داشت. وی درباره تحلیل پس لرزه‌هایی که در پی زلزله بامداد جمعه تهران رخ داد افزود: هیچ روش و تحقیقاتی برای اینکه نشان دهد، می‌توان پیش‌بینی از لرزه داشت، وجود ندارد و تنها چیزی که می‌بینیم، حرکات گسل و فعال بودن آن است.


⭕️بازداشت یک پزشک چینی به اتهام جاسوسی کرونایی در آمریکا: پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اعلام کرد که روز چهارشنبه یک پژوهشگر چینی-آمریکایی را به اتهام تقلب بازداشت کرده است. اف‌بی‌آی اعلام کرد که «کینگ وانگ» پزشک چینی-آمریکایی پیشتر برای مرکزی به نام «کلینیک کلیولند» کار می‌کرده و یک بورسیه تحقیقاتی به مبلغ ۳.۶ میلیون دلار از موسسه ملی سلامت آمریکا دریافت کرده است. اف‌بی‌آی مدعی است که این پژوهشگر نیز با یک برنامه استعدادیابی طراحی شده از سوی دولت چین برای شناسایی افراد دارای دسترسی به اطلاعات با ارزش، در ارتباط بوده و در همین راستا ۳ میلیون دلار کمک تحقیقاتی از پکن برای دریافت کرده است.


⭕️آیا دهان‌شویه می‌تواند کرونا را از بین ببرد؟: محققان به تازگی مدعی شده‌اند که دهانشویه می‌تواند قبل از اینکه "کروناویروس" سلول‌های انسان را آلوده کند، آن‌ها را نابود سازد. در این پروژه، علاوه بر محققان دانشگاه کاردیف، محققان دانشگاه‌های کلرادو، ناتینگهام،اتاوا،بارسلونا و موسسه بابراهام کمبریج حضور دارند. البته هنوز هیچ شواهد و مدرکی در مرحله بالینی اثربخشی دهانشویه وجود ندارد و سازمان بهداشت جهانی اخیرا گفته بود که هیچ مدرکی مبنی بر اثربخشی استفاده از دهانشویه در برابر کروناویروس وجود ندارد.


⭕️اردن اسرائیل را به جنگ تهدید کرد: پادشاه اردن تهدید کرد که اگر اسرائیل بخش‌هایی از کرانه باختری را به اراضی اشغالی الحاق کند، باعث درگیری بزرگی با اردن خواهد شد. «عبدالله دوم» پادشاه اردن تأکید کرد که راهکار دو دولتی بهترین راه برای حل بحران فلسطین است. وی تصریح کرد که اردن در حال رایزنی است تا تمامی رهنمود‌های عبدالله دوم و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را اجرایی کند.


⭕️مجموع جانباختگان کرونا در کشور به ۶۹۰۲ نفر رسید: کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. به این ترتیب  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسید. کیانوش جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسید