#صبحانه_خبری


⭕️زیر پوست اخبار: دیروز -چهارشنبه- پس از چند هفته چالش بر سر تعیین ریاست مجلس یازدهم، به نظر می‌رسد محمد باقر قالیباف را باید از هم‌ اکنون رئیس بهارستان مورد ارزیابی قرار داد. در این میان نکته قابل توجه را برای طیف نمایندگان نزدیک به احمدی‌نژاد در رقابت با نزدیکان محمد باقر قالیباف مورد ارزیابی قرار داد. همچنین، دیروز بار دیگر زلزله به وقوع پیوست که می‌توان این رخداد را در مقام هشداری جدی برای شهروندان تهران دانست. همچنین، ضروری است که مسئولین توجه بیشتری را برای آماده کرد
شهروندان برای مقابله با شرایط بحرانی مورد ارزیابی قرار داد..
🔻با نظر به این مقدمات، در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.


⭕️قالیباف گزینه نهایی برای ریاست مجلس شد: احمد نادری دبیر اجرایی فراکسیون انقلاب اسلامی و منتخب تهران در مجلس یازدهم در تشریح جلسه عصر دیروز فراکسیون انقلاب اسلامی که با دستور کار برگزاری انتخابات هیئت رئیسه برای مشخص کردن کاندیدا‌های نهایی این فراکسیون برگزار شد، گفت: با پایان رای گیری برای انتخاب گزینه نان‌هایی ریاست آقای محمدباقر قالیباف با کسب ۱۶۶ رای از مجموع ۲۴۰ رای مأخوذه کاندیدای نهایی فراکسیون انقلاب اسلامی برای ریاست مجلس نام گرفت.وی افزود: همچنین در این رای گیری آقایان حاجی بابایی ۵۷ رای، میرسلیم ۵ رای، نوروزی ۲ رای کسب کردند و ۱۰ رای نیز باطله بود.


⭕️وقوع زلزله 4 ریشتری و اعلام وضعیت زرد در تهران: با وقوع زمین لرزه ی 4 ریشتری، در عمق 10 کیلومتری در رودهن، ساکنان در بخش‌های مختلف تهران برای لحظاتی لرزش زمین را احساس کردند. مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در پی وقوع زلزله ضمن درخواست از شهرواندان برای حفظ آرامش، از آماده باش کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی در سطح استان خبر داد. در همین زمینه، معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران اعلام کرد: یک تیم ارزیاب از پردیس و ۲ تیم ارزیاب نیز از دماوند به این منطقه اعزام شدند؛ ضمن اینکه در دماوند و پردیس اعلام وضعیت قرمز، در شهرستان‌های معین شهرستان دماوند اعلام وضعیت نارنجی و در شهرهای استان تهران اعلام وضعیت زرد شده است.


⭕️عدم کناره‌گیری حاجی بابایی به نفع قالیباف: «حمیدرضا حاجی‌بابایی» منتخب مردم همدان در مجلس یازدهم درباره شایعه کناره‌گیری‌اش در لحظات پایانی انتخابات هیئت رئیسه مجلس به نفع قالیباف و حضورش در جایگاه نایب رئیس اول، گفت: این موضوع اصلا معنا ندارد. اگر به دلیل تغییر جلسه دیروز این موضوع مطرح شده، باید بگویم که جلسه دیروز را به دلیل اینکه از یک سو با برنامه آقای قالیباف تداخل داشت و از سوی دیگر جلسه فراکسیون از پیش برنامه‌ریزی و تعیین شده بود، ناچارا تغییر دادیم.


⭕️احراز هویت غیرحضوری سجام (Sejam) چگونه انجام می‌شود؟: بر اساس تجربه کاربری، طی مراحل احراز هویت غیرحضوری سجام کمتر از ۱۰ دقیقه وقت می‌گیرد. احراز هویت غیر حضوری در صورتی انجام می‌شود که قبل از آن در سایت سجام به نشانی sejam.ir ثبت نام کرده باشید. برای ثبت نام در سایت سجام، اطلاعات هویتی مانند شماره شناسنامه، کد ملی و ... باید در فرم ثبت نام کامل شود. پس از آن وارد کردن اطلاعات بانکی مثل شماره حساب و شماره شبا باید انجام گیرد و در نهایت باید اطلاعات تماس مانند شماره موبایل، آدرس محل سکونت و ...  در سامانه سجام وارد شود.


⭕️وضعیت برگزاری امتحانات نهایی چگونه خواهد بود؟: مشاور وزیر بهداشت از رایزنی وزیر بهداشت با وزیر آموزش و پرورش برای رفع دغدغه دانش آموزان برای حضور در امتحانات نهایی خبر داد. علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت در صفحه توئیتر خود نوشت: «وزیر بهداشت در خصوص دغدغه و نگرانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها برای شرکت در امتحانات نهایی در حال رایزنی با وزیر آموزش و پرورش است و قطعاً راهکار مناسبی برای تامین سلامت و آرامش این عزیزان ایجاد خواهد شد.»


⭕️محمد عزیزی نماینده مجلس دهم و متهم پرونده فساد خودرو بازداشت شد: محمد عزیزی نماینده سابق مجلس و یکی از متهمان پرونده فساد در حوزه خودرو بازداشت شد. برخی اخبار حاکی است فریدون احمدی دیگر نماینده سابق مجلس نیز امروز بازداشت خواهد شد. برخی اخبار حاکی است فریدون احمدی دیگر نماینده سابق مجلس نیز امروز بازداشت خواهد شد.

⭕️روسیه ساخت نخستین بمب‌افکن پنهان‌کار را آغاز کرد: روسیه ساخت نخستین بمب‌افکن پنهان‌کار خودش را آغاز کرده و این پروژه تا سال آینده میلادی تکمیل خواهد شد. این بمب‌افکن که PAK DA نام گرفته به رقابت با بمب‌افکن‌های پنهان‌کار B-۲ آمریکا خواهند پرداخت که از سال ۱۹۹۷ عملیاتی شده‌اند. چین نیز گفته در حال ساخت بمب‌افکن‌های پنهان‌کار به نام Xian H-۲۰ است.


⭕️جنیدی: ‌لایحه تامین امنیت بانوان خارج از نوبت بررسی شود: لعیا جنیدی، معاون حقوقی رییس جمهوری از هیات دولت درخواست کرد «لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» خارج از نوبت بررسی شود. وی تاکید کرد: با توجه به وقوع شماری از خشونت علیه زنان و ضرورت وجود قانون جامع برای پیشگیری و برخورد قانونی با این پدیده از هیات دولت درخواست کرد تا بررسی لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت که چندی پیش با تغییراتی از سوی قوه قضاییه به دولت ارسال شده است، خارج از نوبت در دستور کار خود قرار دهد.


⭕️ساعت کاری کلیه کارکنان ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ شد: بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری و الزام حضور کلیه کارکنان در ادارات از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد. در بند سوم بخشنامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور آمده است: ساعت کاری روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها با رعایت تبصره ۳ ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و هر گونه تعییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه های اجرایی اعم از ملی و استانی صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.


⭕️آخرین آمار «کرونا» در کشور: کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت:  از دیروز تا امروز ۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. وی فزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و یک هزار و ۶۶۸ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.