زیر پوست اخبار: دیروز -چهارشنبه- در ادامه رخدادهای ناگوار وقوع قتل‌های ناموسی در چند وقت اخیر، رخداد کته شدن یک دختر کرمانی توسط پدر خود، موجی جدید از حزن و نگرانی را در سطح کشور به همراه داشت. علی‌رغم شایعه‌های اولیه مطرح شده پیرامون کشته شدن ریحانه عامری توسط پدر با تبر، پلیس گزارش داد که این روایت شایعه بوده و حقیقت این است که پدر با پرتاب میله منجر به جان باختن دختر خود شده است. بدون تردید، پرداختن به قتل دختران توسط نزدیکان‌شان در وضعیت کنونی موضوعی بسیار جدی بوده که نیازمند بررسی و ایجاد قوانین جدید در مسیر ممانعت از تکرار آن‌ها است.

با نظر به این مقدمات، در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.


رد قتل دختر کرمانی با «تبر» از سوی پلیس: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به کشته شدن یک دختر در کرمان گفت: خبر کشتن این دختر با تبر توسط پدرش صحت ندارد. سرهنگ کوروش احمد یوسفی افزود: گرچه عصبانیت پدر، عامل قتل دختر ۲۵ ساله کرمانی شده ولی آن‌طوری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده قتل با تبر صورت نگرفته است. وی افزود: شب گذشته ۲۶ خردادماه اختلاف خانوادگی پدر و دختر و عصبانیت پدر موجب قتل دختر جوان شد. سرهنگ احمد یوسفی با اشاره به این مطلب که در این حادثه، میله آهنی که توسط پدر و در عصبانیت پرتاب می شود با سر دختر برخورد کرده و موجب مرگ وی می شود تاکید کرد: پدر پشیمان از نتیجه عصبانیتش هم اکنون در بازداشت پلیس است.


بازگشت عادل فردوسی پور به اجرا: پس از گذشت دو سال از تعطیلی برنامه «نود» فردوسی پور با یک برنامه اینترنتی به عرصه اجرا بر می‌گردد. تهیه کنندگی این برنامه بر عهده شخص فردوسی پور خواهد بود و به صورت هفتگی پخش می‌شود. فردوسی پور پس از تعطیلی برنامه «نود» ویژه برنامه «کلاسیکو» را با اجرای پژمان جمشیدی در بستر سامانه‌های VOD تهیه کرد.


ادعای وال استریت ژورنال: اروپا به دنبال مصالحه با آمریکا سر برجام: روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» در گزارشی نوشت: «همزمان با حرکت آمریکا و سایر قدرت‌های جهانی به سمت درگیری بر سر توافق هسته‌ای ایران، دیپلمات‌های اروپایی در تلاشند با طرح پیشنهاد تمدید محدود تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران به مصالحه‌ای در این خصوص دست پیدا کنند.» در حالی که روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شده هدف این اقدام اتحادیه اروپا حفظ توافق هسته‌ای برجام است، منقضی شدن تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران یکی از مزایای اعطا‌شده به تهران ذیل مفاد همین توافق است.


شلیک توپخانه سپاه، علیه حزب دمکرات و کومله در کردستان عراق: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انجام حملات توپخانه‌ای گسترده به کوهستان‌های آلانه و حاجی عمران در مرز اقلیم کردستان عراق عناصر مسلح ضدانقلاب مستقر در مناطق فوق را مورد هدف قرار داد.


منابع بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی چقدر است؟: رییس اتاق بازرگانی ایران و کره گفت: در حدود ۶.۵ تا ۹ میلیارد دلار از منابع کشور در کره جنوبی بلوکه شده است و هنوز کره‌ای ها برای همکاری با ما و آزادسازی منابع اقدامی نکرده‌اند.


جزئیات عرضه محصول جدید ایران خودرو: مرحله ارزیابی تولید (EP) محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو برای نخستین بار در صنعت خودروسازی کشور، در خط مونتاژ این خودروساز اجرا شد. سومین بدنه آماده سازی شده برای ارزیابی پیش از تولید در خط مونتاژ قرار گرفت تا به این ترتیب فرآیند صنعتی سازی محصول پروژه K. ۱۳۲ ضمن صرفه جویی در زمان، اجرایی شود.


کره شمالی: کره جنوبی را به دریای آتش تبدیل می‌کنیم: خبرگزاری رسمی کره شمالی در مطلبی هشدار داد، پیونگ یانگ می‌تواند دوباره متعهد به تبدیل کردن سئول به دریای آتش و حتی اجرای تهدیدهای حتی وحشتناک‌تر بسته به ادبیاتی که کره جنوبی استفاده کند، شود.این رسانه در ادامه مطلبش به کره جنوبی هشدار داد، به یاد داشته باشد که صدای انفجار دفتر ارتباط مشترک دو کره می تواند پیش درآمدی برای فروپاشی کامل روابط کره شمالی و کره جنوبی باشد.


آخرین آمار کرونا در کشور: دکتر لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۷۱ مورد بستری شدند. وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر رسید. وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید