در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.


علت اختلال اینترنتی در ایران
نایب‌رییس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پیامی نوشت: با قطعی گسترده‌ی اینترنت در خارج از مرزهای ایران به ویژه در ارمنستان و ترکیه مواجه‌ایم


پمپئو: درباره حادثه نطنز اظهارنظر نمی‌کنم
«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به سئوال یک خبرنگار که از او درباره نقش احتمالی اسرائیل در حادثه نطنز پرسیده بود پاسخ نداد.وی در این باره گفت: «در این مورد اظهارنظر نمی‌کنم.»


عمده فوتی‌های کرونا در پایتخت
دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران، عمده فوتی‌های کرونا در پایتخت را مربوط به مناطق ۴، ۲، ۱۴ و ۱۵ اعلام کرد و گفت: زیرا بالاترین تراکم جمعیتی را در منطقه دو و چهار داریم .


تمام بیمارستان‌های تهران موظف به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا شدند
معاون درمان وزیر بهداشت در نامه‌ای به رؤسای 3 دانشگاه علوم پزشکی تهران خواستار پذیرش بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در تمامی بیمارستانهای تهران شد.


۱۵۳ نفر دیگر جان باختند
لاری سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۵ مورد بستری شدند.


احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از روز شنبه
معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه متاسفانه آمار ابتلا هم در تهران و هم در کشور در حال افزایش است، گفت: در این راستا پیشنهادهایی برای افزایش محدودیتها و کنترل بازگشایی‌ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت بخشی از محدودیتها باز می‌گردد.


اعتبارنامه تاجگردون رد شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه با ۱۰۲ رای مخالف، ۱۲۸ رای موافق، ۲۱ رای ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر با اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون مخالفت کردند. این رای گیری به صورت مخفی و با برگه انجام شد.


رواج پدیده لانه‌گزینی سوسک‌ها در گوش در چین
برخی از محققان چینی از پدیده لانه‌گزینی سوسک‌ها در گوش مردم این کشور بعد از اپیدمی ویروس کرونا خبر می‌دهند و می‌گویند به دلایلی سوسک‌ها در حال یورش به داخل گوش مردم چین هستند.


عرضه ۳۰ درصد سهام عدالت در عید غدیر و ۳۰ درصد در ۲۲ بهمن
حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز هیات دولت گفت: سهام عدالت که در شرایط فعلی کمک و نشاط خوبی برای مردم بود، ۳۰ درصد در عید غدیر و ۳۰ درصد هم در ۲۲ بهمن آزاد می شود.


واکنش حسین زمان به مجوز ندادن به «برادرجان»: تبعات انتشار را می‌پذیرم
حسین زمان می گوید ۶ ماه صبر کردن کافی است و هواداران هم طالب انتشار قطعه «برادر جان» هستند. ۱۷ تیرماه در خبرها آمد که مجوز قطعه «برادر جان» به دلیل شباهت محتوایی به قطعه داریوش صادر نشده است.
وی گفت: ۶ ماه صبر کردن کافی است و من در صفحه اینستاگرام از هواداران نظرخواهی کردم تا بفهمم آن ها هم دوست دارند این اثر منتشر شود یا نه که به این نتیجه رسیدم هواداران هم طالب این موضوع هستند. به احتمال زیاد من این اثر را در چند روز آینده منتشر می کنم و تبعات آن را می پذیرم زیرا ۱۷ سال ممنوع الکار بودم و فکر می کنم به اندازه کافی تجربه در این زمینه دارم. من از موضع زور و قدرت هر حرفی را قبول نمی کنم و شاید اگر جواب منطقی می دادند این موضوع را می پذیرفتم.


وقوع ۱۲۰۰ آتش‌سوزی جنگلی و مرتعی در ۳ ماه
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۲۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور به وقوع پیوسته است، گفت: مساحت درگیر آتش‌سوزی‌های اخیر نیز ۱۲هزار و ۵۰۰ هکتار گزارش شده است