⭕️سفیر انگلیس در تهران دستگیر شد.

⭕️احضار سفیر سوئیس و اعتراض شديد تهران به اظهارات خصمانه ترامپ علیه ایران

🔹سفیر سوئیس در تهران بعنوان حافظ منافع آمریکا توسط عراقچی احضار و اعتراض شدید ایران به اظهارات تهدیدآمیز و ناقض قوانين و هنجارهای بنيادين بين‌المللی به وی ابلاغ شد.  
🔹معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اظهارات خصمانه، تهديدآميز و غيرهنجاری ترامپ به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و در نقض کامل قوانین بین‌الملل قرار دارد.
🔹عراقچی با اشاره به تهدید رئیس‌جمهور آمریکا به حمله مراکز فرهنگی گفت، چنین تهدیدی یادآور هجوم قوم مغول و یا اقدامات گروه‌های تروریستی و جنایتکار در تخریب اماکن فرهنگی و تاریخی است كه طبق قواعد و قوانین بین المللی مصداق بارز «جنایت جنگی» محسوب می شود.
🔹عراقچی گفت: جمهوری اسلامی ایران زیر بار هيچ تهديد یا ارعابی نخواهد رفت و قاطعانه آماده پاسخگویی به هر  تهديد يا اقدام علیه امنیت و تمامیت ارضی خود است. تاریخ نشان داده است که ملت ایران هر تجاوزکننده‌ای را به شدت پشیمان خواهد کرد.
🔹بر اساس خواست دولت و ملت ایران، جمهوری اسلامی علاوه بر تمامی اقدامات سیاسی و حقوقی، حق مسلم خود در واكنش به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی را در زمان و مکانی که خود صلاح خواهد دانست محفوظ مي داند.
🔹سفير سوييس اعلام كرد مراتب را در اسرع وقت به مقامات دولت آمريكا منتقل خواهد كرد.

⭕️توییت هایی به زبان فارسی از مقامات امریکایی:

🔹دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتی به فارسی نوشته است: "به مردم شجاع و رنج کشیده ایران: من از ابتدای دوره ریاست جمهوریم با شما ایستاده‌ام و دولت من همچنان با شما خواهد ایستاد. ما اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می کنیم. شجاعت شما الهام بخش است."
🔻توییت دوم
🔹 «ترامپ»: دولت (حکومت) ایران باید اجازه دهد تا گروه های حقوق بشری از تظاهرات جاری مردم ایران گزارش میدانی تهیه کنند. امکان وقوع یک قتل عام دیگر در مقابل تظاهرات کنندگانی که مسالمت آمیز تظاهرات میکردند، یا قطع اینترنت، وجود ندارد. دنیا در حال تماشای (وضعیت ایران) است.
⭕️واکنش بازیگر سرشناس به توئیت‌های فارسی دونالد ترامپ

⭕️مارک همیل بازیگر جنگ ستارگان و صداپیشه جوکر در نسخه کارتونی بتمن در توئیتی کنایه‌آمیز با اشاره به ابراز نگرانی دونالد ترامپ برای مردم ایران باز هم به زبان فارسی نوشت:
🔹‏لطفاً از این واقعیت غافل شوید که من یک ممنوعیت مسافرت برای شما ایجاد کردم و تهدید کرده ام که سایت های فرهنگی شما را بمباران می کنم.

⭕️توئیت فارسی مشاور  اوباما در انتقاد از توییت فارسی ترامپ
🔹بله هرکه از ننه اش قهر کرده توییت فارسی می‌زنه

⭕️ واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به توئیت فارسی دونالد ترامپ
🔹 عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به توئیت دونالد ترامپ در توئیتر نوشت: "دست ها و زبان هایی که به تهدید، تحریم و ترور مردم ایران آلوده است، حق ندارند کهن زبان فارسی را بیالایند. ضمنا، آیا واقعاً «در کنار» مردم ایران - که به تازگی قهرمان شان را ترور کردید - ايستاده اید یا «در مقابل» آنها؟!"

⭕️قطر هم پایگاه نظامیان آمریکا را می‌بندد
🔹امیر موسوی دیپلمات‌ سابق ایران در صفحه شخصی خود نوشت: نخستین سفر شیخ تمیم آل ثانی امیر قطر به تهران برای روشن شدن موضوع استفاده از پایگاه عدید در ترور شهیدان قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس و همراهانش و قول او برای بستن مخزن آمریکایی در آنجا.

⭕️وال استریت: آمریکاعراق رابه مسدود کردن حسابهای نفتی تهدید کرده است
🔹این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز پیش از این گفته بود در صورتی که بغداد بر اخراج نظامیان آمریکایی از عراق پافشاری کند با تحریم‌های بی سابقه‌ای مواجه خواهد شد

⭕️ادعای مدیل ایست آنلاین: پیشنهاد کمک 3 میلیارد دلاری امیر قطر به روحانی برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی

⭕️وب سایت "میدل ایست آنلاین" با انتشار خبر سفر روز یکشنبه (امروز)" شیخ تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر به تهران، مدعی شده انگیزه سفر امیر قطر در بحبوحه تنش های منطقه ای جاری بین ایران و آمریکا ارایه پیشنهاد کمک 3 میلیارد دلاری این کشور به حسن روحانی برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی است."

🔹این ادعا در حالی مطرح شده که طبق برآوردهایی که مقامات جمهوری اسلامی امروز اعلام کرده‌اند، مجموع غرامت پرداختی ایران بابت این سانحه حدود 150 میلیون دلار برآورد شده است.