در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

اعلام محدودیت‌های یک هفته ای در تهران
همه دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها و همچنین سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، مساجد و مصلی ها به مدت یک هفته تعطیل هستند.


شاخص فلاکت در ایران، ۲۶درصد رشد کرد
مرکز آمار ایران، امروز در گزارشی که از وضع اقتصادی ایران در سال ۱۳۹۸، اعلام‌کرده شاخص فلاکت در اقتصاد ایران ظرف سه‌سال ۲۶درصد رشد داشته و از ۱۹.۳درصد در سال ۱۳۹۵ به ۴۵.۴ در سال ۱۳۹۸ رسیده.


آماده‌باش زلزله در فیروزکوه، دماوند و شمیرانات
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: به دنبال ثبت ۲ زمین‌لرزه دیگر در فیروزکوه طی امروز دوشنبه، شهرستان‌های دماوند و شمیرانات هم در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.


اخرین امار کرونا در ایران
با مرگ ۲۰۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان از ۱۳ هزار نفر فراتر رفت. تعداد کل مبتلایان به ۲۵۹۶۵۲ نفر رسید و ۱۳ استان در وضعیت هشدار یا قرمز قرار گرفته اند.


آزمون‌ ارشد ۱۶ و ۱۷ مرداد / دکتری ۹ مرداد
سازمان سنجش آ‌موزش کشور زمان برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد سال 1399 را اعلام کرد، بر این اساس آزمون دکتری ۹ مرداد و آزمون کارشناسی ارشد ۱۶ و ۱۷ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.


آخرن خبر از قاضی منصوری
سخنگوی وزارت خارجه گفت جسد قاضی منصوری به دادگاهی در رومانی ارجاع خواهد شد و پس از فروکش کردن محدودیت های کرونایی، با وکالتی که خانواده خواهد داد به ایران منتقل می شود.


قلب، طعمه جدیدترین نسخه ویروس کرونا
دانشمندان دریافتند جدیدترین نسخه ویروس کرونا به صورت مستقیم به بافت‌های قلبی حمله کرده و سلول‌های قلب را آلوده می‌کند.


سقف ذخیره کارت سوخت: ۵۴۰ لیتر
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پس از بررسی‌های انجام شده، سقف ذخیره کارت‌های سوخت ۹ ماه تعیین شد و در تیر ماه به پایان می‌رسد. او تصریح کرد: سقف ذخیره ۵۴۰ لیتر تعیین شده و اگر فردی فقط ۳۰ لیتر از این میزان را استفاده کرده باشد تنها ۳۰ لیتر مرداد ماه به سهمیه آن شخص اختصاص داده می‌شود.


معاون وزیر بهداشت: کرونا به صورت آبرومندانه در کشور در حال مدیریت است
قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت گفت: ایران تاکنون در این عرصه دستخوش تصمیم گیری‌های غلط نشده است و جزو سه تا چهار کشوری است که بیشترین تحقیقات را در خصوص بیماری کرونا انجام داده است. وی گفت: در زمان حاضر بیماری کرونا به صورت آبرومندانه در کشور در حال مدیریت است و خوشبختانه بر خلاف سایر کشورها این بیماری بدون مشکل اجتماعی در حال مدیریت است.


کرونا مدت‌ها پیش از شیوع، نهفته بود
نماینده سازمان جهانی بهداشت در روسیه اعلام کرد: ویروس جدید کرونا مدت‌ها پیش از شیوع در وضعیت نهفته بسر برده است. این ویروس در بدن حیوانات زندگی کرده و در مقطعی به انسان‌ها منتقل شده‌است.


بایدن همچنان ۷ درصد از ترامپ جلوتر است
آخرین نظرسنجی موسسه بین‌المللی زاگبی نشان می‌دهد بایدن در بیشتر گروه‌ها به جز سفیدپوستان پیش است اما ترامپ هم در تلاش است تا این اختلاف را کاهش دهد. در این نظر سنجی، «جو بایدن» همچنان با ۷ درصد اختلاف از ترامپ پیش است هرچند که از ماه مه تا کنون ۶ امتیاز از دست داده است.


شمار مبتلایان کرونا در جهان از ۱۳ میلیون نفر عبور کرد
برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا از سیزده میلیون نفر بیشتر شده است. بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۱۳،۰۳۵،۹۴۲ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۵۷۱،۵۷۱ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.


اعزام کرونایی ها به سربازی عقب می‌افتد
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره اعزام به خدمت مشمولان مبتلا به کرونا توضیح داد و گفت: اگر در حین اعزام مشمولی مبتلا به کرونا بوده یا دارای علائم مشکوک به کرونا باشد، این فرد به خدمت اعزام نشده و تاریخ اعزام جدیدش از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام خواهد شد.