⭕️آمریکا «علی‌اکبر صالحی» را تحریم کرد
🔹وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص‌شده) قرار داده است.

⭕️تمهید تجاری انسان‌دوستانه سوئیس ،برای مقابله با تحریم‌های آمریکا راه‌اندازی شد
🔹تمهید تجاری انسان دوستانه سوئیس در اولین اقدام برای انتقال محموله‌ دارویی به ایران به ارزش ۲.۳ میلیون یورو در حال اجرایی شدن است.

⭕️تلاش برای خارج کردن دانشجویان و شهروندان ایرانی از شهر «ووهان» چین
🔹سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به وضعیت دانشجویان و ایرانیان مقیم شهر «ووهان»چین (کانون انتشار ویروس کرونا ) گفت: اولین هدف، خارج کردن دانشجویان و هموطنان مقیم از این شهر بوده که راه کارهای مختلف زمینی و سپس هوایی پیگیری شده لیکن عملیاتی شدن آن مستلزم موافقت دولت چین بر اساس مقررات بهداشتی و بین المللی برای پیشگیری از انتشار این ویروس در سایر کشورها است.

⭕️خفاش منشا ویروس کرونا اعلام شد
🔹موسسه ویروس شناسی ووهان کانون شیوع ویروس جدید کرونا به دنبال تجزیه و تحلیل ها های این ویروس اعلام کرد ترتیب ژن این ویروس ۹۶ درصد همانند ویروس خفاش است.

⭕️شجریان از بیمارستان مرخص شد
🔹محمدرضا شجریان پس از اینکه از دوشنبه شب در بیمارستان بستری شده بود، صبح امروز (پنجشنبه _۱۰ بهمن‌ماه) به منزل منتقل شد.

⭕️کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند
🔹یافته های جدید دانشنمدان نشان می‌دهد قربانیان کرونا تعداد محدود تری نسبت به بیماری های مشابه ویروسی دارند. کرونا تا به حال هیچ کودکی(تا 8 سال) را مبتلا نکرده است و کوچکترین فرد دچار به این بیماری 14 سال دارد. این بیماری مکانیزم نزدیکی به بیماری ابولا نشان می‌دهد و تا به حال راهی برای درمان قطعی آن معرفی نشده است. دانشمندان می‌گویند اگر بیماری حاد نداشته باشید ابتلا به این ویروس کشنده نیست.

⭕️برنده نوبل اقتصاد خطاب به ترامپ: دروغ نگو!

🔻جوزف اشتیگلیتس:
🔹داده‌سازی های ترامپ با واقعیات همخوانی ندارد.
🔹تصویر اقتصاد به آن قشنگی که ترامپ می گوید هم نیست.
🔹در سه سال اخیر امید به زندگی در بین آمریکایی‌ها کاهش یافته است.
🔹با نزدیک تر شدن  به موعد انتخابات ریاست‌جمهوری شاهد افزایش اغراق های ترامپ از وضعیت اقتصاد آمریکا خواهیم بود.