#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید / تاکید دوباره اصلاح طلبان: هیچ لیست ائتلافی نخواهیم داشت / ادعای ردصلاحیت به خاطر «حضور کمرنگ در نماز جمعه» / دعوای بی سابقه ترامپ با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

⭕️رهبر معظم انقلاب: چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شماست صحیح اما وقتی به نفع شما نیست خراب است؟
رهبر معظم انقلاب با ابراز تعجب از سخنان برخی که به‌وسیله انتخابات به جایی رسیده‌اند اما انتخابات را زیر سؤال می برند، گفتند: چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شما است صحیح و متقن است اما وقتی به نفع شما نیست انتخابات خراب است. ایشان افزودند: در انتخابات مجلس بارها بعضی افراد نامه دادند که تقلب شده یا اشکال دارد، بنده نیز هیأت هایی تعیین کردم که با دقت رسیدگی کردند و بعد معلوم شد این گزارش ها و نامه ها درست نبوده است.


⭕️روحانی: فکر می‌کنند، بالاتر از نور وظیفه دیگری هم دارند
🔹حسن روحانی گفت: ولایت خداوند برای آن است که مردم را از تاریکی‌ها رهانده و نور و روشنایی را در مسیر مردم قرار دهد، وی اظهار داشت: خداوند می‌گوید من می‌خواهم مسیر را روشن کنم و شما باید انتخاب کنید. انتخابگر بودن بسیار اهمیت دارد. یکی از مشکلات امروز جامعه این است که برخی فکر می‌کنند، بالاتر از نور وظیفه دیگری هم برعهده ماست.


⭕️گفتند بدلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه ردصلاحیت شده ام
🔹غلامرضا انصاری کاندیدای ردصلاحیت شده اصلاح طلب نوشت: شخصا سال‌ها افتخار خدمت در نظام و حضور در جبهه‌های جنگ را داشتم. در حساس‌ترین دستگاه‌ها مسوولیت برعهده من بوده است اما امروز به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت می‌شوم. اگر من اعتقادی به اسلام ندارم چگونه استاندار، سفیر یا رییس سازمان بوده‌ام؟ کسی با من تماس گرفت و گفت شما را به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت ردصلاحیت کرده‌اند. بنده به دلیل عدم حضور در نماز جمعه و جماعت که اتفاقا با اعتقاد راسخ در آن حضور داشته‌ام، رد شده‌ام اما از آن سو افرادی با اسناد متقن و چندین پرونده تخلف تایید صلاحیت شده‌اند.


⭕️قطعا دولت از ماجرای هواپیمای اوکراینی مطلع نبود
🔹واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در مورد فایل صوتی منتشر شده در مورد هواپیمای اوکراین مسئولی می بایست استعفا می داد؟ گفت: خود مسئولان ما که با اوکراینی ها در تماس بودند این فایل را در اختیار آنان می گذارند و این چیز پنهانی نیست، خلبانان هر چیزی را می بینند با برج در میان می گذارند. وی تصریح کرد: هیچ جای این فایل نمی گوید که موشک زده شده است می گوید من از کرج تهران را می بینم که یک نقطه نورانی در حرکت است که از برج می پرسد چیست که برج می گوید مشکلی نیست آن چیزی که الان در حال مطرح شدن است و بیشتر رسانه های خارجی از ایران آن را مطرح می کنند این است که مسوولان مطلع بودند قطعا دولت مطلع نبود، رییس جمهوری جمعه بعدازظهر مطلع شد.


⭕️ارشاد: حکم ممنوع‌الکار شدن مهدی یراحی به دست ما نرسیده
🔹محمد اله‌یاری اعلام کرد که موضوع ممنوع‌الفعالیت شدن مهدی یراحی در وزارت ارشاد در دست بررسی است. موضوع ممنوع الکاری آقای یراحی را خودشان از طریق اینستاگرام اعلام کردند. چیزی با عنوان ممنوع الکاری به ایشان ابلاغ نشده است. ظاهراً از این خواننده درخواست شده است تا پایان بررسی های لازم، فعالیتی در زمینه موسیقی انجام ندهند.


⭕️ایرانیان منتقل شده از چین، کرونا ندارد
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: هیچ یک از ۵۰ نفر ایرانی برگردانده شده از چین، مبتلا به ویروس کرونا نیستند.


⭕️اصلاح طلبان: هیچ لیست ائتلافی نخواهیم داشت
🔹دبیرخانه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان اعلام کرد: طبق مصوبه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان مورخ ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸، اصلاح طلبان هیچ لیست ائتلافی تحت این عنوان و یا هر عنوان دیگری که تداعی کننده ائتلاف اصلاح طلبان باشد، نخواهند داشت و هر ائتلافی تحت این عناوین قویاً تکذیب می شود.


⭕️ترامپ: به خاطر تحریم‌های قدرتمند ما اقتصاد ایران عملکرد ضعیفی دارد
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سومین خطابه سالانه خود، موسوم به «سخنرانی وضعیت کشور» از تحریم‌های کشورش در برابر ایران تمجید کرد. وی گفت: «به دلیل تحریم‌های قدرتمند ما، اقتصاد ایران عملکرد بسیار ضعیفی دارد. ما می‌توانیم به آنها کمک کنیم ظرف مدت کوتاهی اقتصادشان را خوب کنند، اما شاید آنها زیادی مغرور یا زیادی احمق هستند که این کمک را درخواست کنند. ما اینجا هستیم. ببینیم کدام راه را انتخاب می‌کنند. کاملاً به خودشان بستگی دارد