#صبحانه_خبری

⭕️ولایتی: سردار سلیمانی با پوتین و اردوغان ملاقات‌های متعددی داشت
🔹ولایتی درباره سردار سلیمانی گفت: «رفتار شهید با هر کسی که در جبهه‌ مبارزه بود، اعم از سیاسیون و مجاهدین، پر جاذبه و حساب‌شده‌ بود. ایشان با افراد مختلفی از جمله سیاست‌مداران بزرگ دنیا مثل آقای پوتین و آقای اردوغان ملاقات‌های متعدد داشت و کار طراحی مقاومت را به پیش می‌برد و یقینا خون ایشان موجب استمرار و تقویت مقاومت بشود.»⭕️پزشک چینی که اولین بار درباره شیوع ویروس کرونا هشدار داده بود، در اثر بیماری درگذشت.
🔹دکتر لی ون لیانگ در بیمارستان مرکزی ووهان کار می‌کرد. این پزشک ۳۴ ساله، سعی کرده بود که از طریق شبکه های اجتماعی و مصاحبه درباره خطر شیوع نوع جدید ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و به همکارانش هشدار داده بود که در برخورد با این نوع جدید ویروس دقت بیشتری کنند. چند روز پس از این اظهاراتش، پلیس او را احضار کرده بود و به او هشدار داده بود که از پخش کردن شایعات خودداری کند و به او گفته بودند که ساکت باشد.


⭕️فرود اضطراری پرواز تهران-دمشق در پایگاه روسیه به خاطر همزمانی با حمله هوایی اسرائیل
🔹سخنگوی وزارت دفاع روسیه می‌گوید به دلیل حمله جنگنده‌های اسرائیل به اهدافی در دمشق، هواپیمای مسافربری پرواز تهران-دمشق مجبور به فرود اضطراری در پایگاه هوایی روسیه در لاذقیه شد. در بیانیه وزارت دفاع روسیه ذکر شده که هواپیمای «ایرباس-320» با ۱۷۲ سرنشین، بامداد پنجشنبه قصد فرود در فرودگاه دمشق را داشت که همزمان جنگنده‌های اسرائیل نیز به اهدافی در این شهر حمله کردند. کناشنکوف با بیان اینکه چهار فروند جنگنده «اف-16» رژیم صهیونیستی در ساعت ۲ بامداد پنجشنبه (به وقت محلی) بدون وارد شدن به حریم هوایی سوریه، موشک‌هایی را به حومه دمشق شلیک کردند، گفت پدافند هوایی سوریه نیز برای مقابله با این حملات فعال شد. سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین افزود که این هواپیما هم‌اکنون به فرودگاه دمشق منتقل شده است.


⭕️با کشف حجاب در ‌خودرو ‌برخورد می‌کنیم
🔹سردار حسین اشتری فرمانده ناجا از اجرای طرح ناظر یک در کشور خبر داد و گفت: به واسطه اجرای این طرح با افرادی که در خودرو کشف حجاب می‌کنند، برخورد قانونی صورت می‌پذیرد در حالی که با همکاری مردم با این خودروهای متخلف برخورد قانونی صورت می‌پذیرد چراکه معتقد هستیم این عمل ناشایست یک هنجارشکنی محسوب می‌شود.

⭕️سخنرانی ترامپ بعد از #تبرئه از #استیضاح
🔹این یک سخنرانی یا کنفرانس خبری نیست. یک جشن است برای گذشتن از دوزخ آن هم وقتی کار خطایی نکرده بودم. البته در زندگی سهوا خطا کرده‌ام اما نه در مقام ریاست جمهوری.
🔹دموکرات‌ها از روز پیروزی شگفت‌انگیز من در انتخابات به دنبال ایجاد رنج و آزار قانونی بودند. از ماجرای روسیه شروع کردند و وقتی شکست خوردند به دنبال استیضاح رفتند. اما باز شکست خوردند.
🔹ترامپ از تیم حقوقی خود، سناتورهای جمهوری‌خواه و به طور ویژه از سناتور مکانل رئیس اکثریت جمهوری‌خواه سنا تشکر کرد.
🔹با من، خانواده‌ام و کشور آمریکا بسیار غیرمنصفانه رفتار شد. اما محبوبیت رئیس جمهوری و جمهوری‌خواهان در نظرسنجی‌ها به بالاترین رتبه رسیده است.


⭕️ وال استریت ژورنال: آمریکا معافیت عراق از تحریم واردات گاز از ایران را تمدید می‌کند
🔹مقام‌های آمریکایی و عراقی می‌گویند واشنگتن بار دیگر بغداد را از تحریم واردات گاز و برق از ایران معاف می‌کند
🔹مجوز فعلی معافیت تحریمی عراق، هفته آینده منقضی می‌شود
🔹واشنگتن همزمان از عراق خواسته برای «استقلال» از ایران، با شرکت‌های آمریکایی قرارداد امضا کند