#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید

🔹۷کشته و ۷۸ مصدوم به‌دلیل ریزش برف
خالدی سخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ۷۸ نفر و فوت ۷ نفر به دلیل ریزش برف و سقوط بهمن در استان گیلان خبر داد.

⭕️تیغ سانسور تلویزیون بر پخش اختتامیه جشنواره فیلم فجر
🔹مراسم اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، با سانسور زیاد در حال پخش از شبکه نمایش تلویزیون است. صحبت های امیر آقایی درباره اظهارات جنجالی مجری زن شبکه افق و اظهارات محمدحسین مهدویان درباره کشته های آبان، سقوط هواپیما و مراسم تشییع سردار سلیمانی از جمله این موارد سانسورشده بود.

⭕️مسیح مهاجری: جمهوري اسلامي را به جمهوري مداحان تبديل کرده‌ايم
🔹مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت: درست است که در بخش مادي در 41 سال گذشته پيشرفت‌هاي زيادي در زمينه‌هاي علمي و صنعتي داشته‌ايم ولي در بخش محتوائي مسيري که ما انتخاب کرده‌ايم و در آن، اخلاق سياسي را قرباني منافع شخصي و جناحي مي‌کنيم، افراد خدوم و انقلابي را با انگ‌هاي رنگارنگ طرد مي‌کنيم، جمهوري اسلامي را به جمهوري مداحان تبديل کرده‌ايم، سهم مردم را در مديريت کشور ناديده مي‌گيريم، به افراطيون ميدان مي‌دهيم متعرض هرکس که مي‌خواهند بشوند و به اعتبار و حيثيت کشور و نظام چوب حراج بزنند و از حاشيه امن نيز برخوردار باشند و به مديران ارشد کشور اجازه انجام وظايف قانوني و حتي اظهارنظر درباره آنچه به کارشان مربوط است ندهند، اين مسير نمي‌تواند سلامت نظام جمهوري اسلامي را تضمين کند.

⭕️سرنشینان هواپیمای آمریکا در اسارت طالبان
🔹شبکه خبری العهد لبنان در گزارشی از جزئیات سقوط اسرار آمیز هواپیمای جاسوسی E11A آمریکا در ولایت غزنی افغانستان اعلام کرد: برخلاف ادعای طالبان ، هواپیمای جاسوسی آمریکا نه به دست طالبان که به خاطر نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شده بود و نیروهای طالبان بلافاصله پس از اطلاع از این ماجرا سراغ هواپیمای آمریکا رفته و با سرنشینان آن درگیر می‌شوند که به کشته شدن دو آمریکایی منجر می‌شود. منابع به العهد گفتند که شمار سرنشینان هواپیمای جاسوسی E11A برخلاف ادعای پنتاگون بیش از دو تن بوده و همه دیگر سرنشینان این هواپیما در اسارت طالبان هستند.

⭕️دانشجویان بازگشته از چین تا ۱۴ روز، آزمایش می دهند
🔹سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: تعدادی از دانشجویان ایرانی که در شهر ووهان چین گرفتار بودند و مصیبتی برای ما و خانواده های شان بود را به کشور بازگرداندیم و آنها تحت قرنطینه و مراقبت های لازم هستند و تمام آزمایش های اولیه از این دانشجویان، حاکی از عدم آلودگی آنها به کرونا ویروس جدید است و این آزمایشات هر روز تکرار می شود تا بتوانیم در پایان ۱۴ روز، آنها را صحیح و سالم به خانواده های شان تحویل دهیم.

⭕️ترامپ: بعدا متوجه آسیب‌های مغزی نظامیان در عین‌الاسد شدم
🔹در حالی است که در تازه‌ترین آمار ارائه شده، شمار نظامیان آسیب‌ دیده حمله ایران به پایگاه آمریکا در عراق به ۱۰۹ تن رسیده، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که بعدا متوجه این آسیب‌ها شدم. ترامپ گفت که «آن‌ها[موشک‌ها] به گونه‌ای فرود آمدند که به کسی برخورد نکردند». او با بیان این که وقتی به من گفتند هیچ کسی کشته نشده است، این من را تحت تاثیر قرار داد، مدعی شد: می‌دانید، من چیزی را متوقف کردم که می‌توانست برایشان بسیار فاجعه‌بار باشد. رئیس جمهور آمریکا گفت که بعدا متوجه آسیب‌های مغزی شده است. او ماه گذشته این آسیب‌ها را به عنوان «سردرد» اعلام کرده و آن‌ها را مشابه آسیب‌ها و جراحات دیگر مانند قطع عضو ندانست. ترامپ روز دوشنبه گفت: آسیب مغزی وجود دارد، اما من آن را کمی متفاوت‌تر از بسیاری دیگر جلوه دادم و نظرم را در این باره عوض نخواهم کرد.