⭕️تلفات ویروس جدید کرونا از ۱۵۰۰ نفر عبور کرد
🔹مسئولان دولت چین از جان باختن ۱۴۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» و افزایش تلفات این ویروس به بیش از ۱۵۳۲ نفر خبر دادند.


⭕️ظریف در مصاحبه با «اِن.بی.سی نیوز»:
🔹تاسف برانگیز است که آمریکا بر مبنای اطلاعات غلط، جهالت و غرور، منطقه را تا آستانه جنگ پیش بُرد.
🔹پامپئو بعد از ترور سردار سلیمانی، نامه شدیداََ نامناسب و حاوی تهدید به ایران نوشت
🔹ایران نمی‌تواند اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما را استخراج کند اما جعبه سیاه را نیز به هیچ دولت خارجی تحویل نخواهد داد.
🔹ما از آنها کمک خواسته‌ایم، چرا آمریکا کمکی به ما نکرد؟ چرا آنها نرم‌افزار و تجهیزات را به ما ندادند؟
🔹سوالات بسیاری درباره حادثه هواپیما باقی مانده، به همین دلیل است که ما بیش از هر کسی می‌خواهیم بدانیم چه چیزی داخل جعبه سیاه است، تا بفهمیم واقعا چه اتفاقی رخ داده است. فعلا که [جعبه سیاه] همینطوری آنجا است.
🔹ایران تصمیم خواهد گرفت که آیا اقدامات اروپا در خصوص تعهدات برجامی، برای کاهش و یا بازگشت ما به این تعهدات کافی است یا نه.  
🔹اگر اروپا منافع اقتصادی ایران را تامین کند، تهران مایل خواهد بود به سمت تعهدات توافق هسته‌ای سال 2015 باز گردد.  
🔹ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا صدماتی زیادی دیده‌ است اما اگر اروپا قدم‌های معناداری بردارد ما نیز اقدامات انجام شده را بازخواهیم گرداند

⭕️نبرد برای بازپس گیری ادلب؛ آوارگی ۸۰۰ هزار غیرنظامی
🔹ادامه نبرد بر سر تصرف ادلب، موج تازه‌ای از آوارگی به راه انداخته‌ است. دفتر کمک‌های اضطراری سازمان ملل در سوریه (Ocha) می‌گوید از آغاز دسامبر تا کنون، بیش از ۸۰۰هزار نفر از روستاها و قصبه‌های این استان گریخته‌اند.

🔹سخنگوی این دفتر اعلام کرده که ۸۰ درصد جنگ‌زدگان و آوارگان ادلب را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند: «امدادگران هر کاری توانسته‌اند انجام داده‌اند اما وضعیت غیرانسانی است.»
🔹سازمان ملل خبر می‌دهد که سرمای کشنده باعث مرگ بسیاری از کودکان جنگزده شده است. در روزهای گذشته، برودت هوا در شمال غربی سوریه هفت درجه زیر صفر بوده است.
🔹خبرگزاری آلمان به نقل از پزشکان درمانگاهی در منطقه عفرین  از مرگ یک نوزاد ۱۸ ماهه به دلیل سرما گزارش داده است.
🔹سازمان ملل نسبت به فاجعه انسانی، گرسنگی و بی‌سرپناهی کودکان و زنان هشدار می‌دهد.


⭕️واکنش سخنگوی وزارت خارجه به خروج سامسونگ و ال جی از ایران: بدانید که بازگشت به ⁧ بازار ایران بسیار سخت خواهد بود
🔹 سید عباس موسوی ، سخنگوی وزارت خارجه در پیامی توییتری نوشت: برخی شرکت های خارجی که در سالها و ماههای اخیر صرفا با پذیرش قلدری آمریکا، ⁧ ایران ⁩ را ترک کرده اند بدانند بازگشت به ⁧ بازار ایران بسیار سخت خواهد بود

⭕️میدل‌ایست‌آی: آمریکا به بغداد پیشنهاد خروج از بخش‌هایی از عراق را داده است
🔹ارتش آمریکا طرحی را برای خارج کردن بخشی از نیروهای خود از عراق تحویل مقام‌های امنیتی ارشد عراقی کرده است.
🔹واشنگتن این طرح را در واکنش به مصوبه ماه ژانویه پارلمان عراق که خواستار اخراج نیروهای آمریکایی شده بود، پیشنهاد کرده است.
🔹طرف آمریکایی در دیدار بسیار محرمانه‌ای که هفته گذشته با مقام‌های عراقی داشت تمایل خودش را برای رایزنی درباره «اصل مسئله خروج» ابراز کرد.
🔹یک نماینده ارتش آمریکا به عراقی‌های حاضر در این جلسه گفت ایالات متحده آماده است از مناطقی که در نزدیکی مناطق شیعه‌نشین قرار دارند مانند پایگاه هوایی «بلد»، واقع در شمال بغداد، عقب‌نشینی کند


⭕️فرمانده انتظامی عنبرآباد کرمان از کشته شدن جانشین اطلاعات نیروی انتظامی این شهرستان به دست افراد ناشناس خبر داد⭕️ "قاتل جانشین اطلاعات نیروی انتظامی عنبرآباد کشته شد"
🔹به گفته فرماندار شهرستان عنبرآباد، قاتل حمید ریاحی، جانشین اطلاعات نیروی انتظامی این شهرستان در استان کرمان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شد.
🔹به گزارش تسنیم، محمود رئیسی گفت، قاتل ریاحی "در کم‌تر از چهار ساعت در حالی که در محور دوساری به کهنوج در حال فرار بود" با نیروهای امنیتی درگیر شده است.
🔹او همچنین یادآور شد، حمید ریاحی شامگاه پنج‌شنبه زمانی که با یکی از همکاران خود در حوزه مختارآباد عنبرآباد در حال گشت‌زنی بود هدف گلوله افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد. همراه او نیز به بیمارستان انتقال یافت که از حال عمومی خوبی برخوردار است.


⭕️شرایط ترخیص خودروهای دپو شده/ ثبت سفارش خودرو باز می‌شود
🔹معاون فنی گمرک ایران ضمن اعلام وضعیت ترخیص تمامی خودروهای دپو شده گفت که در راستای اجرای مصوبه هیات دولت باید ثبت سفارش برای ترخیص برخی از خودروهایی که فاقد ثبت سفارش هستند از سر گرفته شود