⭕️«لیست واحد» اصولگرایان به نتیجه رسید
نمایندگان شورای ائتلاف و جبهه پایداری توافق کردند که در انتخابات مجلس با لیست مشترک شرکت کنند. سران لیست قرار است امروز نشست خبری برگزار کنند.


⭕️سخنگوی قوه قضائیه: رئیس قوه از هیچ فرد، لیست یا جریانی حمایت نمی‌کند

⭕️میرسلیم: قالیباف سرلیست نیست؛ پوسترها را طرفدارانش می‌زنند
مصطفی میرسلیم که خود در کنار قالیباف از مدعیان سرلیستی مهمترین لیست اصولگرایان محسوب می شد، با تاکید بر اینکه قالیباف سر لیست جریان اصولگرایی نیست‌، گفت: علاقه‌مندان به‌آقای قالیباف لیست‌هایی با سرلیستی ایشان را تهیه کرده‌اند و این لیست‌ها ارتباطی با لیست شورای ائتلاف ندارد؛ چراکه شورای ائتلاف تاکنون سرلیستی معرفی نکرده است. او گفت: در فهرست ما شخصیت‌هایی وجود دارد مثل آقای تقوی که به اعتبار آنها ممکن است مردم به لیست رای بدهند یا خیلی‌ها آقای قالیباف را می‌شناسند و به اعتبار ایشان بخواهند رای بدهند، اما کسی به عنوان سر فهرست مشخص نشده است که معرفی شود؛ ممکن است کسی علاقه داشته و لیستی را به این شکل منتشر کرده باشد.


⭕️همتی: بعید است که ایران وارد لیست سیاه FATF شود
🔹رئیس کل بانک مرکزی گفت: نوسانات اخیر نرخ ارز به دلیل این است که برخی به بهانه برگزاری جلسه FATF تلاش می‌کنند در بازار ارز التهاب ایجاد کنند این در حالی است که بارها اعلام کرده‌ایم این موضوع تاثیری بر این بازار نخواهد داشت. او درباره جلسه FATF که فردا برگزار می شود، گفت: یک احتمال وجود دارد که وارد لیست سیاه شود اما احتمال قوی تر این است که در این لیست قرار نگیرد. او ادامه داد: برخی می‌گویند که سطح مقاومت ۱۴ هزار تومان نرخ ارز شکسته شده است اما باید به یاد داشت که در یک سال گذشته حدود سه بار این سطح شکسته شده اما بانک مرکزی توانست بازار را کنترل کرده و قیمت‌ها متعادل شود و باز هم این اتفاق می افتد. همتی درباره ادعای برخی برای رسیدن افزایش نرخ ارز به مرز ۲۰ هزار تومان نیز گفت: آنها می‌تواند همچین آرزویی را داشته باشند آرزو بر جوانان عیب نیست

⭕️مقام سازمان ملل ترور سردار سلیمانی را «نقض قوانین بین‌المللی» خواند
🔻«کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل:
🔹ترور ژنرال سلیمانی رویه غلطی را پایه‌گذاری می‌کند که می‌تواند نهایتا به یک «فاجعه» منجر شود.
🔹ترور هدفمند قاسم سلیمانی معیارهای مربوط به استفاده فراسرزمینی از قدرت نظامی توسط یک دولت را به طور کامل زیرپا گذاشت.
🔹در این حادثه یک مقام دولتی هدف گرفته شد در حالی که در گذشته "بیشتر" بازیگران غیردولتی یا "تنها" بازیگران غیردولتی بودند که هدف قرار می گرفتند.

⭕️سناتور کریس مورفی، دیدار با ظریف را تایید کرد
🔹روز گذشته برخی رسانه‌های آمریکایی از دیدار محرمانه محمدجواد ظریف با کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی در مونیخ خبر داده بودند.

⭕️انتقاد پمپئو از دیدار سناتور آمریکایی با ظریف
🔹برخی سناتورهای آمریکایی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده‌اند.
🔹این افراد در حال کمک‌رسانی و همدستی با ایران هستند.
🔹نمی‌دانم محور صحبت‌های آن‌ها چه بوده است اما امیدوارم که در حال تقویت سیاست خارجه آمریکا بوده باشند و نه تقویت سیاست‌های خودشان.


⭕️ترامپ به دیدار سناتور دموکرات و ظریف واکنش نشان داد
🔻دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا:
🔹دیدم که سناتور کریس مورفی با ایرانی‌ها دیدار داشته است.
🔹به نظر من، این نقض قانون لوگان است.

⭕️واکنش سخنگوی وزارت  امورخارجه به دیدار دکتر ظریف با سناتور امریکایی:
🔹دکتر ظریف همواره گفته اند که با برخی از اعضای کنگره امریکا که از او درخواست ملاقات میکنند، دیدار و دیدگاه های ج.ا. ایران و واقعیات منطقه را تشریح می کند. این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه ها نیز می شود.