⭕️تعداد مبتلایان به کرونا ۱۳۹ نفر / شمار فوتی‌ها ۱۹ نفر
🔹رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تا کنون ۱۳۹ به این بیماری مبتلا شده‌اند. وی، تعداد موارد جدید ابتلاء را ۴۴ نفر اعلام کرد. جهانپور ادامه داد: ۱۵ مورد جدید در قم و ۹ مورد در گیلان شناسایی شده است. در تهران ۴ نفر، استان مرکزی یک نفر، خوزستان ۳ نفر، سیستان و بلوچستان ۲ نفر، کرمانشاه یک نفر، اردیبل ۲ نفر، مازندران یک نفر، لرستان یک نفر، فارس ۲ نفر، سمنان یک نفر و کهگیلویه ۲ نفر و هرمزگان یک نفر بوده است. وی تعداد فوتی‌ها را ۱۹ نفر اعلام کرد و گفت: ۴ فوتی جدید داشته ایم.

⭕️مرگ سه نفر بر اثر کرونا در لاهیجان تایید شد
🔹فرماندار شهرستان لاهیجان گفت : تاکنون از هفت مورد فوتی مشکوک به کرونا در لاهیجان تست سه نفر از آنان تایید شده است

⭕️آزمایش کرونای زن ۵۵ ساله در ارومیه مثبت اعلام شد

⭕️المیادین خبر داد:
🔹 ١ مورد مبتلا به کرونا در نروژ شناسایی شد


⭕️سیلاب در کمین قم
🔹طی روزهای گذشته که بر اساس پیش بینی هواشناسی احتمال وقوع سیل در شهر قم داده شد، مسئولان استان علاوه بر انجام تمهیدات لازم، در این خصوص هشدارهای لازم را به شهروندان دادند.


⭕️مسکو از آغاز کار اینستکس با ایران خبر داد
معاون وزارت خارجه روسیه از شروع فعالیت اینستکس با ایران خبر داد و خواستار حضور کشورهای بیشتر در آن شد.


⭕️آخرین وضعیت سلامت شجریان
🔹هیئت مدیره بیمارستان «جم» با انتشار اطلاعیه‌ای، اعلام کرد: شرایط ریوی، قلبی و کلیوی محمدرضا شجریان پایدار است.

⭕️عراقچی: اینستکس تقریبا به مراحل عملیاتی رسیده
🔹معاون سیاسی وزیر خارجه با بیان اینکه اینستکس تقریبا به مراحل عملیاتی رسیده، گفت: در جلسه امروز کمیسیون مشترک تأکید کردیم که بدون برآورده شدن انتظاراتمان در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کامل ایران به برجام مقدور نیست.

⭕️چین ۵ هزار کیت تشخیص کرونا به ایران تحویل داد
🔹سفیر چین (چانگ هوا) در صفحه توئیتر خود نوشت: ۵۰۰۰ کیت تشخیص ویروس جدید کرونا که هدایای سفارت چین و شرکت‌های چینی در ایران است به طرف ایرانی تحویل داده شد. تلاش ما ادامه دارد.

⭕️عربستان به خاطر کرونا، عمره مفرده را به حالت تعلیق درآورد
🔹عربستان اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود زائران به این کشور برای انجام عمره مفرده و زیارت مسجدالنبی را موقتا به حالت تعلیق در آورده است

⭕️سفرها به عتبات تا اطلاع بعدی تعلیق شد
🔹روابط عمومی سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به اهمیت سلامت زائران عزیز و گرانقدر برای خادمان آنها در سازمان حج و زیارت و شرایط فعلی و نیاز رعایت اصول بهداشتی در کل کشور از یک سو و همچنین بسته بودن مرزهای ایران و عراق از سوی دیگر، مقرر شد کلیه سفرهای عتبات عالیات عراق تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آید .