⭕️آمار جدید ایران از کرونا: ۴۳ کشته و ۵۹۳ مبتلا

⭕️پورمحمدی کرونا دارد
🔹تست ⁧ کرونای ⁧ مصطفی پورمحمدی⁩ مثبت اعلام شده و او اینک در بیمارستان ⁧مسیح دانشوری بستریست.

⭕️خروج از قم محدود شد
🔹قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گفت: ازخروج افراد مشکوک به کرونا از قم از فردا یکشنبه جلوگیری خواهد شد.

⭕️تشکیل ستاد برای انتقال ایرانیان به کشور
ستاد شبانه روزی ارتباطات کنسولی در محل وزارت امور خارجه به منظور ساماندهی و تسریع در روند خدمت رسانی و پاسخگویی به ایرانیانی که با توجه به توقف برخی پروازها از مبدا و به مقصد کشورمان از سوی تعدادی از کشورها در ارتباط با ویروس کرونا، با مشکلاتی مواجه شده اند، تشکیل شده است .

⭕️وضعیت تنفس محمدرضا شجریان بهبود یافت
🔹بیمارستان جم در اطلاعیه‌ای جدید از جدا شدن دستگاه‌ها و بهبود وضعیت تنفسی محمدرضا شجریان خبر داده است.


⭕️آمار فوتی‌های کرونا به ۴۳ نفر رسید
🔹سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام شناسایی ۲۰۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، آمار کل مبتلایان تا ظهر امروز را ۵۹۳ نفر و شمار فوتی ها را ۴۳ نفر اعلام کرد. او همچنین گفت که ۱۲۳ نفر از بیماران کرونایی هم در روزهای اخیر از بیمارستان ترخیص شده اند.

⭕️پسر حدادعادل به کرونا مبتلا شد
🔹فریدالدین حداد عادل تنها فرزند پسر غلامعلی حدادعادل در توئیتر خود نوشت: «خب، کورنایی شدم. رفته بودم قم به مدرسه‌ سر بزنم که مبتلا شدم و الان قرنطینه‌ی خانگی‌ام. از همه‌ی دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان مدرسه بابت پیام‌های محبت‌آمیزشون تشکر می‌کنم. سعی می‌‌کنم تجربه‌ی این چند روز رو براتون بنویسم».

⭕️دهها میلیون ماسک خارجی این هفته وارد بازار می شود
🔹محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو گفت: چند ده میلیون ماسک خارجی طی امروز و یکی، دو روز آینده وارد کشور می شود و به سرعت با اولویت مراکز بهداشتی- درمانی و بعد داروخانه ها در کشور توزیع می شود و بعد از آن هم به بخش صنایع داده می شود.

⭕️کاهش قیمت دلار در ایران
🔹خبرگزاری ایرنا از سطح خیابان فردوسی تهران که محل فعالیت فروشندگان ارزهای خارجی است گزارش داد که قیمت ارز کاهش یافته و اغلب افراد فروشنده بوده اند.
🔹ایرنا نوشته است: " امروز با سقوط قیمت دلار دربازار آزاد ، صف‌های فروش درمقابل صرافی‌ها تشکیل شد و بیشتر مراجعان به میدان فردوسی بر خلاف روزهای گذشته فروشنده بودند تا خریدار."
🔹ایرنا به نقل از یک کارشناس از دخالت بانک مرکزی برای "مدیریت" بازار ارز خبر داد.
🔹دلار در صرافی‌های بانکی،روز شنبه با افت حدود ۵۵۰ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسید.

⭕️مرکز مستشاری نظامی ایران در سوریه با ترکیه اتمام حجت کرد:
🔹ارتش ترکیه همچنان به گلوله باران مواضع و مراکز و پایگاه های ما ادامه می دهد
🔹ترکیه را دعوت به برخورد عقلانی می کنیم
🔹تاکید می‌کنیم فرزندان ملت ترکیه در ارتش آن کشور در تیررس نیروهای نظامی ما هستند