#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید/

⭕️فوتی های کرونا ۷۷ نفر شدند
🔹علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: رییسی ادامه داد: تا کنون بیش از ۵ هزار و ۷۳۷ نفر تست کرونا داده اند که از این تعداد ۲ هزار و ۳۳۶ نفر مثبت قطعی شده اند. تعداد افراد فوت شده به ۷۷ نفر رسیده و حدود ۴۳۵ نفر بهبود یافته اند. او افزود: استان های گیلان، قم و تهران در صدر درگیری هستند اما روند ابتلا در قم به ثبات رسیده است؛ در سایر استانها نیز به صورت تک گیر موارد ابتلا داريم

⭕️برگزار نشدن حج تمتع ۹۹ به خاطر کرونا کذب است
«اکبر رضایی» سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره احتمال برگزار نشدن حج تمتع ۹۹ به خاطر کرونا گفت: ما تمام مراحل ثبت‌نام و انتخاب کاروان‌ها را بر اساس تفاهم‌نامه حج تمتع با عربستان انجام داده‌ایم و این اخبار شایعاتی بیش نیست، چرا که در صورت توقف عملیات حج تمتع باید سعودی‌ها به صورت رسمی چنین موضوعی را اطلاع رسانی و به ما اعلام کنند که این امر صورت نگرفته و آن‎ها نیز در حال برنامه‌ریزی برای انجام مناسک حج تمتع سال ۱۴۴۱ هستند. بنابراین، ما توصیه می‌کنیم که زائران بدون توجه به این اخبار نام‌نویسی و اخبار را از سازمان حج و زیارت و رسانه‌های رسمی و معتبر پیگیری کنند.


⭕️پنس: داروی کرونا تا تابستان آماده می‌شود
🔹مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و مسئول مدیریت بحران کرونا در این کشور گفت: «روش‌های درمانی برای بهبود حال افرادی که به کرونا دچار می‌شوند احتمالا تا تابستان یا حداکثر تا اوایل پاییز آینده آماده خواهد شد.» وی همچنین با اعلام این که نخستین آزمایش‌های بالینی به منظور تهیه واکسن برای این بیماری «طی شش هفته آینده» انجام می‌شود، گفت که با این حال تهیه این واکسن ممکن است تا پایان سال جاری یا ابتدای سال آتی میلادی طول بکشد.


⭕️حکم حکومتی درباره لایحه بودجه
🔹عبدالرضا مصری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با اذنی که از مقام معظم رهبری گرفته شده گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده کل کشور برای بررسی نهایی و تبدیل به قانون مستقیماً به شورای نگهبان ارسال شد. وی گفت: تکلیف قانون بودجه پس از بررسی شورای نگهبان تا قبل از پایان سال مشخص می شود.


⭕️۸ درصد کل نماینده‌ها کرونا گرفتند
🔹عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون تست کرونای ۲۳ نفر از نمایندگان مثبت بوده چراکه این افراد ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند و از طرفی ناقل ویروس‌های مختلفی از نقاط مختلف کشور هستند که ممکن است ویروس جدیدی خلق شود، بنابراین به نمایندگان و منتخبان توصیه می‌کنیم که فعلاً ارتباط خود را با مردم قطع کنند تا آسیبی متوجه آنها نباشد.


⭕️۱۱ پرونده احتکار کالاهای سلامت
🔹غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه گفت: ۱۱ پرونده از پرونده‌های اخیر احتکار ظرف یک هفته یعنی از صدور کیفرخواست تا تشکیل پرونده منتهی به کیفرخواست و به دادگاه ارجاع شد این پرونده‌ها به عنوان اخلال در مایحتاج عمومی مردم به شعب ویژه ارسال شده و ظرف چند روز آینده دادگاه این متهمان به صورت علنی برگزار می‌شود. و قطعاً مجازات سختی در انتظار آنها خواهد بود. اگر افساد فی الارض باشد مجازات اعدام و الا مجازات، حبس طویل‌المدت از ۵ تا ۲۰ سال صادر می‌شود.


⭕️تعطیلی مدارس تا چه زمانی ادامه دارد؟
🔹وزیر آموزش و پرورش گفت: روز جمعه پیش رو، درباره وضعیت هفته آینده مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا مدارس تعطیل می‌شود یا خیر و حدود و بازه زمانی این تعطیلی در کدام استان ها خواهد بود. محسن حاجی میرزایی تاکید کرد: به همکاران ما گفتیم بالاخره این حادثه دو یا سه هفته یا یک ماه دیگر تمام می‌شود و آنچه باقی می‌ماند باید برگ زرینی از اهتمام جمعی و توانایی ما برای ارائه راه حل‌های بدیل و خلاقانه باشد و خاطره‌ای به یاد ماندنی در ذهن دانش آموزان به جای بگذارد که مجموعه صدا و سیما و آموزش و پرورش خدمات خوبی در زمینه آموزش مجازی ارائه کردند.


⭕️رییس اورژانس کشور هم کرونا گرفت
🔹روابط عمومی اورژانس کشور اعلام کرد: در پی خبر ابتلا رییس اورژانس کشور به کرونا ویروس، به اطلاع می‌رساند حال پیرحسین کولیوند خوب است و جای هیچ نگرانی نیست و در حال حاضر تحت درمان می‌باشند.