صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید / یک تخمین عجیب درباره کرونا در تهران / پروازها به چین ادامه دارد؟ / هشدار پکن درباره کرونا در ایران

⭕️حسین شیخ الاسلام درگذشت
حسین شیخ الاسلام، دیپلمات و معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که به دلیل ابتلاء به کرونا در بیمارستان بستری بود امشب درگذشت.


⭕️وضعیت قلبی و ریوی استاد شجریان بهبود یافته
هیات مدیره بیمارستان جم اعلام کرد: شرایط قلبی، ریوی و کلیوی استاد شجریان بهبود یافته است و تنفس خود به خودی بدون نیاز به دستگاه ونتیلاتور دارد.


⭕️رهبر معظم انقلاب: دولت هند در مقابل هندوهای افراطی بایستد
حساب توئیتر پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب نوشت: " قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه دار است. دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان ، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند."


⭕️چین: تحریم‌ها لغو نشود، اوضاع ایران در کرونا وخیم‌تر می‌شود
«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین تأکید کرد که تحریم‌های یکجانبه علیه ایران در شرایط شیوع «کرونا» تنها به وخامت اوضاع منجر می‌شود و خواستار لغو فوری این تحریم‌ها شد.


⭕️ماهان پرواز به چین را ادامه می‌دهد؟
بررسی اطلاعات پروازی نشان می‌دهد پروازهای ماهان به دست کم یک شهر چین ادامه دارد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که چرا پرواز هواپیمای ماهان به مقصد شانگهای انجام می شود، اظهار کرد: این پرواز به هیچ وجه مسافری نیست و باری بوده و قطعاً هواپیمایی ماهان بدون مجوز سازمان هواپیمایی هیچ پروازی را نمی‌تواند انجام دهد.


⭕️یک تخمین عجیب درباره کرونا در تهران
به‌گفته دکتر مردانی، عضو کمیته کشوری آنفلوانزا ویروس کرونا بشدت در حال گردش است و، چون یک فرد همزمان با ابتلا به این بیماری می‌تواند ۴ نفر را آلوده کند تخمین می‌زنیم؛ ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت تهران تا آخر اسفند ماه به ویروس کرونا مبتلا شوند.


⭕️مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل شد
مدارس و دانشگاه‌های کشور تا پایان سال تعطیل شد. وزیر بهداشت در ارتباط زنده با شبکه خبر ضمن اعلام این مطلب گفت: از مردم استدعا دارم از این تعطیلی برای مسافرت استفاده نکنند.


⭕️تعداد فوتی های کرونا سه رقمی شد
وزارت بهداشت اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۳۵۱۳ نفر افزایش یافته است. همچنین مجموع قربانیان ویروس کرونا در کشور به ۱۰۷ نفر رسید. ۷۳۹ نفر از مبتلایان بهبود هم پیدا کرده‌اند. موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان تهران ۱۳۵۲ نفر اعلام شده است.