#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید /

⭕️آخرين آمار كرونا در ايران، تعداد جان باختگان به 124 تن رسید
🔻جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:
🔹از ظهر دیروز تا امروز، ۱۲۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و در مجموع تعداد این بیماران در کشور به ۴۷۴۷ نفر رسید.
🔹متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان بر اثر این بیماری به ۱۲۴ نفر رسید.
🔹تعداد بهبود یافتگان بر اثر این بیماری در کشور به ب ۹۱۳ نفر رسید و در طول این مدت، بیش از ۱۵ هزار و ۹۸۱ مورد مشکوک در بیمارستان‌ها بستری شده اند.


⭕️سازمان بهداشت جهانی در مورد ابتلای کودکان به ویروس کرونا هشدار داد
🔹 مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی به دنبال شیوع ویروس کرونا در بیش از ۹۰ کشور جهان در مورد احتمال ابتلای کودکان به این ویروس هشدار داد

⭕️ مخالفت فرمانده ستاد عملیات مبارزه با کرونا،  با بازگشت ساعات ادارات به حالت عادی
🔻علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:
🔹مخالف تغییر ساعات کاری ادارات به حالت عادی هستیم.
🔹 کاهش ساعت کاری با هدف صیانت از سلامت آحاد شهروندی، کاهش سرایت پذیری و کاهش تردد در سطح شهر انجام شد

⭕️ بازگرداندن خودروهای پلاک تهران از هراز و فیروزکوه
🔹سرهنگ محبی رییس پلیس راه شرق استان تهران: در این شرایط که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است مسافران نباید به شهرهای شمال سفر کنند.
🔹هموطنانی که قصد سفر به شهرهای شمالی کشور را دارند به هیچ عنوان اقدام به آغاز سفر نکنند زیرا از ورود آنها به استان‌های شمالی جلوگیری به عمل خواهد آمد.


⭕️بازداشت «احمد بن عبدالعزیز» برادر ملک سلمان و «محمد بن نایف» ولیعهد سابق عربستان /
🔹رقبای قدرتمند بن سلمان از سر راه برداشته شدند/انتخاب

⭕️واکنش مشاور بن زاید به دستگیری دو چهره برجسته در خاندان آل سعود:
🔹کیش و مات / انتخاب

⭕️ترامپ رئیس دفتر جدید کاخ سفید را معرفی کرد
🔹رئیس جمهوری آمریکا، "مارک میدوز" را به عنوان رئیس دفتر جدید کاخ سفید معرفی کرده تا جای "مایک مولوینی" را بگیرد که برای بیش از یک سال سرپرست بود

⭕️۱۷ تبعه چینی بازگشتی از ایران مبتلا به کرونا هستند
🔹کمیسیون بهداشت و درمان استان گانسو واقع در شمال غرب چین اعلام کرد: نتیجه آزمایش ابتلای ۱۷ تن از ۳۱۱ تبعه چینی که بین روزهای دوشنبه تا پنجشنبه گذشته با پروازهای چارتر از ایران وارد این استان شده بودند مثبت است.

⭕️یک متخصص: الکل نخورید؛ تاثیری در نابودی کرونا ندارد
🔹رییس بخش مسمومین بیمارستان لقمان تهران با تاکید بر این‌که مصرف خوراکی الکل از هر نوعی، تاثیری در نابودی ویروس کووید۱۹ و ضدعفونی بدن ندارد، اظهار کرد: متاسفانه این روزها باور غلطی در برخی شکل گرفته که تصور می‌کنند شرب ترکیبات الکلی باعث ضدعفونی و پیشگیری از بروز عفونت ویروسی کرونا می‌شود، در حالی‌که این مساله هیچ پایه و اساس علمی نداشته و فاقد وجاهت قانونی است