صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید /

⭕️۱۵۷۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد
🔻"جهانپور" سخنگوی وزارت بهداشت ايران:
🔹از ظهر دیروز تا امروز،  ۱۵۷۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد و در مجموع تعداد این بیماران در کشور به  ۵۸۲۳   نفر رسید.
🔹تعداد بهبود یافتگان نیز به  ۱۶۶۹  نفر افزایش یافت.
🔹همچنین تعداد قربانیان کرونا در سطح کشور به  ۱۴۵  نفر افزایش یافت.⭕️وخامت حال ملک سلمان و جنگ قدرت در عربستان
پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از یک منبع سعودی گزارش داد، دربار سعودی به شورای معتمدین گفته است که علت بازداشت شاهزاده احمد و شاهزاده بن نایف تدارک برای کودتا بوده است. القدس العربی هم از قول منبعی نوشت که این منبع بعید نمی داند که بازداشتها به دنبال نگرانی در مورد سلامت ملک سلمان بن عبدالعزیز که از بیماری الزایمز پیشرفته رنج می برد، اتفاق افتاده است و با توجه به اینکه پادشاه سیطره ای بر امور سیاسی و امنیتی عربستان نداشته و ولی عهد کنترل این امور را در دست دارد، بن سلمان برای حفظ قدرت خود در کنار زدن رقبایش تردید نمی کند.

⭕️بن‌سلمان شخصا دستور بازداشت  ۳ شاهزاده ارشد سعودی را داده است
🔹رویترز به نقل از منابع آگاه در عربستان فاش کرد که پادشاه عربستان دستور دستگیری ۳ نفر از شخصیت‌های مهم در عربستان را صادر کرده است.
🔹رویترز نوشت ۳ شاهزاده ارشد سعودی از جمله شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، برادر کوچکتر پادشاه عربستان و شاهزاده محمد بن نایف، برادرزاده پادشاه از سوی، ولی عهد عربستان، به تلاش برای کودتا و خیانت در عربستان محکوم و به همین دلیل بازداشت شده‌اند.

⭕️کرونا ممکن است در تابستان از بین نرود
یک مقام سازمان جهانی بهداشت هشدار داد همه کشورها باید ریشه کن کردن ویروس کرونا را در اولویت نخست خود قرار دهند زیرا هیچگونه شواهدی مبنی بر از رفتن این ویروس مانند ویروس آنفلوآنزا در تابستان در دست نیست. «مایکل رایان» مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت روز شنبه در مصاحبه با خبرنگاران در ژنو افزود: این یک امید واهی است که این ویروس در تابستان از بین خواهد رفت.


⭕️فاطمه رهبر بر اثر ابتلا به «کرونا» درگذشت
فاطمه رهبر منتخب تهران در مجلس یازدهم دقایقی قبلا بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از دار فانی را وداع گفت. او نماینده ادوار هفتم، هشتم و نهم در مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود.


⭕️وزیر بهداشت: از برخی هموطنان گله داریم
وزیر بهداشت با بیان اینکه از برخی هموطنان گله داریم افزود: علیرغم اینکه گفتیم در اوج بیماری هستیم، در خانه بنشینند و سفر نکنند متاسفانه گزارش ها نشان می دهد که متاسفانه شماره پلاک ها از نقاط آلوده حرکت و سفر می کنند، قابل توجه بود. سعید نمکی افزود: به همین دلیل مجبور شدیم از مدخل شهرها قرنطینه ها را شدیدتر کنیم و جلوی آنها را که می خوهند از مناطق آلوده ورود کنند، بگیریم و آنها را به قرنطینه ببریم.


⭕️سومین پرستار گیلانی نیز به دلیل کرونا درگذشت
علی شیخ مرادی پرستار بیمارستان قائم (عج) رشت شب گذشته در اثر ابتلا به ویروس کرونا در رشت درگذشت. پیش از این نرجس خانعلی زاده پرستار ۲۵ ساله بیمارستان لاهیجان و دو روز قبل نیز غلامرضا وثوقی کیا پرستار تیم جراحی بیمارستان‌های پورسینا و آریای رشت فوت کردند.