#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید / مذاکرات سرّی برای توافق بین ایران و آمریکا؟ / شوک جدی به فوتبال ایران که بحرینی ها خبر آن را دادند

⭕️تحویل ۱۵۰ پیکر به خانواده‌ها
🔹سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که تاکنون پیکر 169 شهید حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی شناسایی شده است. بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور تمام پیکرهایی که بستگان آنها برای اخذ نمونه به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند یا پروفایل ژنتیکی آنها برای تطبیق به پزشکی قانونی تهران ارسال شده، شناسایی شده‌اند.


⭕️لغو ۸۰ درصد سفرهای ورودی گردشگری به ایران
🔹رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: بررسی‌های اولیه در هتل‌ها نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد رزرو گردشگران اروپایی و آمریکایی در یکی دو ماه آینده لغو شده است. این لغوها تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ ادامه دارد.


⭕️پایداری از ائتلاف اصولگرایان انصراف داد
حسن بیادی فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به خروج جبهه پایداری از شورای ائتلاف اصولگرایان، علت اتحاد و ائتلاف نیافتن اصولگرایان را تمامیت‌خواهی آنان دانست و گفت:‌ حضور قالیباف در ائتلاف اصولگرایان به ضرر او است.


⭕️شوک دوم به فوتبال ایران؟
🔹روزنامه اخبار الخلیج بحرین نوشت: بحرین در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی 2022 چهارم ژوئن (15 خرداد 99) باید در تهران به مصاف تیم ملی فوتبال ایران برود. با این وجود اگر تصمیم نهایی کمیته رقابت‌های AFC انتقال بازی‌های خانگی تیم‌های ایرانی به زمین بی‌طرف باشد بازی ایران و بحرین نیز به طور طبیعی به جای تهران در کشور دیگری برگزار خواهد شد.


⭕️لاریجانی: علت ردصلاحیت بسیاری نمایندگان، اقتصادی نیست
🔹علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در انتقاد از علت‌های بیان شده در مورد رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از جانب شورای نگهبان گفت: مطلبی از جانب سخنگوی شورای نگهبان از سوی رسانه‌ها منتشر شد که علت رد صلاحیت را سوء‌استفاده اقتصادی بیان می‌کرد. این مطلب درست نیست.


⭕️پوتین پیشنهاد حکومت مادام‌العمر خود را رد کرد
🔹شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز شنبه اعلام کرد: پوتین در گفت وگو با گروهی از کهنه سربازان روس شرکت کننده در جنگ دوم جهانی در سن پترزبورگ، درخواست یکی از این افراد برای محدود کردن دوره رئیس جمهوری به یک مدت معین را رد کرد. پوتین گفت که حکومت مادام العمر یک فرد، بازدهی خوبی نداشته است. وضعیت اواسط دهه 1980 میلادی که رهبران اتحاد شوروی سابق بر اثر مرگ یکی پس از دیگری جانشین شدند نگران کننده بود. وی افزود: سران حکومت شوروی یکی پس از دیگری تغییر یافتند و در همین حال شرایط لازم برای انتقال قدرت را فراهم نکردند. به همین خاطر از شما بخاطر این پیشنهاد تشکر می کنم اما فکر می کنم که دیگر نباید به آن وضعیت بازگشت.


⭕️مذاکرات سرّی برای توافق بین ایران و آمریکا؟
🔹روزنامه کویتی القبس از قول یک منبع اگاه با اشاره به میانجیگری قطر میان ایران و آمریکا نوشت: اکنون، مذاکرات سرّی در حال انجام است، تا به توافق جدیدی بین ایران و آمریکا، منجر شود. ضمن انکه تهران به دنبال رسیدن به توافقی است که به نفع همه باشد. همانطور که پس از ضربه ایران، مستقیما در مورد رسیدن به توافق تازه ای صحبت کرد.
🌐 WWW.yadakipart.com